Využijte DOPRAVU ZDARMA při objednávce nad 1290 Kč.

Novinky

Jarní péče o pleť

Při jarní péči o pleť bychom měli zkusit detoxikovat pokožku a přestat používat hrubý peeling. Suchá, citlivá a povadlá pokožka bez jiskry a barvy potřebuje hloubkovou očistu pro odstranění toxinů a dodání energie i hydratace. Máme pro vás tipy, jak pečovat o pleť na jaře.

Základní jarní péče o pleť

Jarní péči o pleť zaměřte na celkovou regeneraci po zimním náročném období, kdy je pokožka suchá, citlivá, pobledlá a povadlá. Pleť zbavte nahromaděných toxinů, vyčistěte do hloubky, důkladně hydratujte a chraňte. Ochrana je důležitá zejména před prvními jarními slunečními paprsky. Pleť je po zimě náchylnější a při nedostatečné ochraně pleti mohou vznikat pupínky i pigmentové skvrny.

Detoxikace pleti

Na jaře se probouzí vnitřní energie orgánů, jako jsou ledviny, játra a lymfatický systém. Jejich správná funkce nás zbavuje odpadních látek a toxinů. Aby zanesené tělo neodnesl stav pleti, soustřeďte se na očistu střev a zažívacího traktu. Zvyšte pitný režim detoxikačním čajem a čistou vodou bez bublin. Pleť detoxikujte do hloubky až na úroveň aktivity enzymů v pokožce, podpořte tok lymfy, mikrocirkulaci krve a hydrataci. Pleť bude svěžejší, odolnější, pevnější a pružnější.

Vynechejte peeling a přidejte UV ochranu

Při přemíře peelingu se kůže nestíhá obnovovat, ztenčuje se a snižuje se její přirozená ochrana.  Vybírejte proto produkty s jemnějšími částicemi, třeba s lávovou zemí, která podporuje detoxikaci pleti a pomáhá odvádět z těla toxiny. Vyzkoušet můžete také náš Luxusní olejový peeling Oncle s kmenovými buňkami. Berte ohled na aktuální stav pleti. U zvýšené citlivosti i akné pokožky peeling kůži ještě víc podráždí a zhorší její stav. Zaměřte se raději na dostatečnou ochranu před UV paprsky.

Jarní ošetření pleti i pokožky celého těla

Základem péče je odlíčení a čištění pleti ráno a večer. Přidejte pravidelnou aplikaci obličejových masek. Načerpejte jarní energii pohybem, jarním úklidem kosmetiky, návštěvou wellness, maséra, kadeřnice i kosmetičky. Kosmetická ošetřující péče v salonu se přizpůsobuje ročnímu období, kosmetička vám pomůže s vhodným výběrem produktů a naučí vás, jak se máte o pleť doma starat. Ošetření pleti má příznivý účinek na psychiku, uklidňuje nervy a zvyšuje pocit odpočinku a relaxace. S precizní jarní péčí o pokožku celého těla vám pomůže naše Kompletní prémiová sada Onclé.

Přírodní kosmetika Oncle

Proč vsadit na přírodní BIO kosmetiku

Rozhodli jste se dát sbohem všem parabenům, silikonům, ropným derivátům a dalším chemickým látkám? Přinášíme vám několik skvělých důvodů, proč používat přírodní produkty bez chemie.

Co je přírodní kosmetika

Přírodní kosmetika se netestuje na zvířatech a obsahuje jen látky přírodního původu. Hlavním cílem kosmetických firem, které se zaměřují na výrobu čistě přírodních produktů, je nabídnout kvalitní kosmetické přípravky bez obsahu syntetických látek, které prospějí tělu i vaší pokožce. Přírodní kosmetika však není synonymem BIO kosmetiky. BIO produkt musí být opatřen BIO certifikátem. A pokud chcete podpořit domácí trh, vsaďte na české výrobky.

Přírodní kosmetika bez chemie

Přírodní kosmetika bez chemie poskytuje pleti, pokožce i vlasům přirozenou péči a zbytečně ji nezatěžuje silikony a dalšími syntetickými látkami. Díky rostlinným olejům, máslům a éterickým olejům nedochází k podráždění kůže, alergiím nebo tvorbě akné. Při výrobě přírodní kosmetiky je brán ohled na zvířata i životní prostředí. Složky přípravků pocházejí z ekologického zemědělství, jsou vhodné pro vegetariány i vegany, jsou hypoalergenní a balí se do ekologických obalů.

Jak poznat kvalitní kosmetiku bez chemie

Sudujte etikety a obsah výrobku. Tady jsou nejznámější kosmetické certifikáty. Produkty označené písmeny BDIH neobsahují ropné produkty, syntetické parfémy, syntetická barviva ani chemické konzervanty. Certifikát Cruelty free uděluje společnost PETA pro přípravky a suroviny, které nebyly testovány na zvířatech. Produkty s certifikátem Vegan neobsahují žádné živočišné složky jako včelí vosk, med, kolagen a keratin. Ecocert Greenlife zaručuje alespoň 95 % přírodních složek v produktu, šetrnost k životnímu prostředí a ekologický obalový materiál.

Přírodní a BIO kosmetika

Přírodní a BIO kosmetika se hodí pro všechny, kterým záleží na tom, s čím přijde jejich pleť a pokožka do styku. Při koupi přírodní kosmetiky myslíte na sebe i na své blízké a dáváte okolí na vědomí, že vám záleží na budoucnosti naší planety. Výrobky Onclé obsahují vysoký podíl unikátních aktivních látek, přírodních složek a BIO olejů. Moderní výrobní technologie a výrobky Onclé jsou šetrné vůči pokožce i životnímu prostředí. Hodí se pro děti, pro ženy i pro celou rodinu.

Jak vznikají strie

Jak vznikají strie a jaké jsou možnosti prevence?

 

 strie

 

 

Strie jsou tenké, nepravidelné jizvy na kůži, které vznikají při rychlém natahování pokožky. Tento nepříjemný kosmetický problém může postihnout ženy v různých věkových skupinách. Jaké jsou příčiny vzniku strií, možnosti prevence a výhody používání přírodní kosmetiky s kmenovými buňkami?

Proč a kdy vznikají strie?

Strie vznikají, když kůže není schopna udržet krok s rychlým nárůstem hmotnosti nebo objemu. K tomu dochází často během těhotenství, růstu v adolescenci, při rychlém přibývání nebo ztrácení váhy, ale také při nadměrném cvičení nebo náhlých hormonálních změnách.

Nejčastěji se strie objevují u žen během těhotenství, ale mohou se vyskytnout i u mužů. Někteří lidé jsou náchylnější k vzniku strií než jiní, to může být ovlivněno genetickými faktory.

Prevence proti striím a jak s nimi bojovat

Prevence proti striím spočívá v udržení elasticity a hydratace kůže. Důležité také je pravidelné cvičení, vyvážená strava a dostatečný přísun tekutin. Kromě toho je klíčové udržovat pokožku dobře hydratovanou pomocí vhodných kosmetických produktů. Proto vyhledávejte produkty s vysoce účinnými složkami.

Výběr kosmetiky proti striím

Pokud chcete efektivně bojovat proti striím, měli byste sáhnout po přírodní kosmetice s kmenovými buňkami. Přírodní kosmetika neobsahuje žádné agresivní chemické látky, které mohou dráždit pokožku. Přírodní produkty mají přirozené vlastnosti, které podporují regeneraci pokožky a pomáhají zlepšit její strukturu.

Kmenové buňky AKOSKY APIUM

Ingredient Akosky Apium se získává z celeru. Jde zcela o přírodní ingredienci, která má blahodárné účinky na pokožku. Rostlinné kmenové buňky celeru podporují mezibuněčnou hmotu, podněcují správnou produkci kolagenu, zlepšují celkovou hydrataci, elasticitu a vláčnost pleti. Díky vysokému obsahu vitamínu C má také antioxidační účinky, které chrání pokožku.

Kmenové buňky Akosky Apium najdete v luxusní dámské kosmetice Onclé, která nabízí ucelenou řadu proti striím a celulitidě. Díky kosmetice Onclé dopřeje své pokožce kvalitní a šetrnou péči, která vám pomůže redukovat výskyt strií.

Péče o citlivou pleť

Jak pečovat o citlivou pleť? I pár malých kroků přinese velké rozdíly!

Zkuste se řídit našimi tipy, jak pečovat o citlivou pokožku. Můžete tak předejít nepříjemným pocitům, jako je svědění, mravenčení, brnění či pálení pleti. Každý krok snadno zařadíte do každodenního režimu. A pokud se spojí pár činností dohromady, bude to mít na vaši pokožku obrovský pozitivní vliv.

Chraňte pokožku před sluncem

Sluneční UV paprsky mohou u citlivé pokožky vyvolat začervenání. Chcete-li reakci předejít, chraňte pokožku před sluncem oblečením, pokrývkou hlavy a pravidelně nanášeným opalovacím krémem.

Vyhněte se parfemaci

Parfémy i parfemace v produktech mohou citlivou pokožku podráždit a způsobit svědění či zarudnutí. Jako parfém bývá označen i produkt s řadou chemických sloučenin. Vyzkoušejte nejprve výrobek na ruce a týden pozorujte reakce pokožky. Volte si produkty bez parfemace s přírodními ingrediencemi.

Nepoužívejte horkou ani ledovou vodu

Horká i studená voda může poškodit kožní bariéru a dočasné zarudnutí pokožky. Používáním teplé nebo vlažné vody, která je bližší tělesné teplotě, předejdete podráždění pleti. Vyhněte se hrubému tření kůže při mytí a volte jemné čisticí produkty přizpůsobené citlivé pleti.

Zapomeňte na cigarety a alkohol

Nikotin a další chemické látky v cigaretách urychlují předčasné stárnutí pleti. Cigaretový kouř způsobuje oxidační stres, ten oslabuje kožní bariéru, dráždivé látky snadněji pronikají do těla a vyvolávají nepříjemnou reakci. Alkohol zase rozšiřuje cévy a způsobuje zarudnutí citlivé pokožky. V oblasti stravy se můžete poradit i s odborníkem, který vám pomůže s úpravou životního stylu.

Vsaďte na oděvy z přírodních materiálů

Oblečení volte z přírodních materiálů, nejlépe z prodyšné čisté 100% bavlny. Citlivou pokožku může navíc dráždit i vlna, a to i v podobě jemného kašmíru či merina. Šperky vybírejte jen z pravých kovů, tedy zlata a stříbra nebo z chirurgické oceli. Pokud máte pocit, že už jste vyzkoušeli snad vše, ale každý další výrobek jen vyvolává další špatné reakce, neváhejte se poradit s dermatologem.

Vsaďte na produkty pro citlivou pleť

Při líčení i péči o pleť používejte bezpečné produkty s vysokou tolerancí, které jsou vhodné na citlivou pleť. Pokud vaše pleť nepříznivě reaguje na vybraný produkt, je lepší jej vyměnit za vhodnější. Produkty Onclé BIORGANIC mají harmonické složení, obsahuji BIO oleje a unikátní BIOLIN P, který podporuje přirozenou mikroflóru pokožky. Jsou přírodní, veganské a vhodné citlivou pokožku.

 

4 položek celkem
Zpět do obchodu